שיקום הפה – משפרים איכות חיים

מצבם של הפה והשיניים משפיע על האסתטיקה, הדיבור, לעיסה ואכילה, הדימוי העצמי ואיכות החיים שלנו. שיקום הפה וטיפול ברמה גבוהה יכולים לשפר את איכות החיים, להחזיר את התפקוד התקין ולשפר את האסתטיקה והחיוך של כל אחד מאיתנו.

המרפאה עוסקת בשחזור השיניים והסגר כדי לשפר את התפקוד והאסתטיקה של הפה ומערכת הלעיסה תוך מתן טיפול מקיף של שיקום הפה כולל:

  • טיפולים להשלמת שיניים חסרות
  • תיקון של בעיות אסתטיות
  • שיקום הפה והחזרה לתפקוד של  שיניים שנפגעו כתוצאה מעששת, שחיקה שברים ובעיות אחרות הפוגעות בחומר השן
  • תיקון של בעיות בסגר

שיקום הפה טוב ונכון יחזיר יכולת תפקודית של הלעיסה, ישפר את המראה האסתטי, לא יפריע לדיבור ופונטיקה נכונים, יאפשר תחזוקה וניקוי טובים, ישמור על סגר יציב ופעילות תקינה של מפרקי הלסתות .

צילומי שיקום הפה לשיפור הלעיסה והמראה

סוגי הטיפולים לצורך שיקום הפה

במהלך שיקום הפה נעשה שימוש במגוון רחב של אמצעים טיפוליים החל בשתלים דנטליים, כתרים וגשרים העשויים זרקוניה, חרסינה ושילוב של מתכת וחרסינה, חזיתיות חרסינה  ( למינייט  laminate veneers ), מילואות (  onlay) של חרסינה, תותבות נשלפות ואף שחזורים משמרים ( סתימות)  

אבחנה ותוכנית הטיפול

מהלך הטיפול לצורך שיקום הפה כולל אבחנה מלאה ומסודרת הכוללת התייחסות לבריאות הכללית, בדיקה כוללנית של מצב הפה, השיניים והחניכיים הכוללת גם אמצעי דימות כגון צילומי רנטגן ו CT  וסריקה תלת מימדית של מצב הפה, הדמיה של התוצאה הסופית במקרים מורכבים ולצורך השגת תוצאה אסטטית טובה. תוכנית הטיפול תתייחס לגורמים שונים שישפיעו על שיקום הפה – בינהם מצבה של השן והצורך בביצוע טיפולי שורש, בריאות הרקמות התומכות וטיפול בבעיות של החניכיים ותמיכת העצם. הקפדה על טיפול מקדים בבעיות חניכיים תחזוקה ובריאות חניכיים יציבה כולל טפול שוטף אצל שיננית, תחזוקה יומיומית נכונה וטפול על ידי מומחה חניכיים במקרה הצורך חיוניים כדי להעניק שיקום הפה ברמה הגבוהה, עם סיכויי הצלחה טובים לאורך זמן.

שיקום הפה בעזרת סורק תלת מימד

במרפאה מכשור דיגיטלי מתקדם  של חברת  ITEROהמאשר הדמיה ומידות המבוצעות בסריקה. שיטות אלו מדויקות מאד, נוחות לביצוע ומקצרות את משך הטפול. השימוש במכשור הדיגיטלי מאפשר ביצוע  קל ומדויק של שחזורים, כתרים וגשרים מחומרים מתקדמים כגון זרקוניה וחרסינה מלאה שהינם עיקר השחזורים הנעשים במרפאה.

שיקום הפה על גבי שתלים נעשה אף הוא קל יותר, פשוט, מהיר ומדויק יותר בשיטות אלו.

טיפול רב תחומי

השילוב של מומחה למחלות חניכיים, כירורג פה ולסתות ומומחה ליישור שיניים בתהליך השיקום מאפשר טיפול רב מקצועי ברמה גבוהה החל משלב התכנון והביצוע של שיקום הפה המשלב שתלים דנטליים.

ניתן לקבוע תור לייעוץ ראשוני במהלכו תעשה אבחנה ראשונית, נבצע במרפאה או שנפנה אתכם לביצוע צילומים והדמיה הנדרשת וכן לייעוץ של מומחים במקרה הצורך, ובהמשכו נמליץ על תכנית הטיפול הנדרש.

שאלות ותשובות על שיקום הפה

מהם היתרונות של שיקום על גבי שתלים ?

שתלים דנטליים מאפשרים לבצע שיקום והחלפה של שיניים חסרות ומשולבים כיום בצורות שונות בשיקום הפה. הם מעניקים שיקום יציב ונוח יותר. ניתן לבצע שתלים במקום גשרים ולהימנע מהשחזת השיניים הסמוכות. שתלים נותנים תמיכה לשיקום במצבים בהם הייתה בעבר נדרשת תותבת נשלפת או תומכים ומייצבים תותבות להוצאה.

מהו שיקום פה רב תחומי ?

שיקום פה רב תחומי משלב בין תחומי מומחיות שונים ברפואת שיניים בינהם רפואת חניכיים, כירורגיית פה ולסתות ויישור שיניים. התרומה הייחודית של כל תחום תיצור שיקום ברמה גבוהה, המחזיר אסתטיקה ותפקוד נכונים תוך שימוש באמצעים מורכבים למיקום שיניים ושתלים, וכן בחומרים ושיטות טפול שונות.

מה הקשר בין אסתטיקה לשיקום הפה ?

תכנון נכון של שיקום הפה מבוסס על עקרונות אסתטיים ויניב תוצאה אסתטית של החיוך, השיניים, שפתיים ורקמות רכות. תכנון מקדים, הדמיה, שימוש בחומרי שחזור חדשניים כגון זרקוניה וכתרי חרסינה ללא מתכת ובשילוב אמצעים וטכנולוגיות מתאימות לשיפור מראה החניכיים והשיניים יכולים להביא לתוצאה האסתטית הרצויה.

כיצד נעזרים באמצעים דיגיטליים לשיקום הפה?

אמצעים וטכנולוגיות דיגיטליות הינם כלי משמעותי בתכנון, הדמיה, וביצוע שיקום פה. ניתן להעזר כיום בהדמיה דיגיטלית לצורך הכנת כתרים, גשרים ותותבות, ליישור שיניים, בתכנון ומיקום שתלים ובהכנת סדים כירורגיים למיקום שתלים. כלים אלו מאפשרים גם תכנון של השיקום וייצור המוצר הסופי.

מהם כתרי זירקוניה וחרסינה ( כתרים ללא מתכת) ?

כתרים ללא מתכת נותנים לא רק תוצאה אסתטית טובה יותר אלא גם תגובה טובה יותר של הרקמות שסביב השן. חוזק ההדבקה של חרסינה מאפשר ביצוע שיקום של שיניים קצרות מאד והכנת מילואות בשיניים הרוסות ללא טפול שורש. הזרקוניה הנה בעלת חוזק גבוה המאפשר שיקום אסתטי של גשרים ארוכים.

האם כל שן חסרה צריך לשקם?

שיניים חסרות מפריעות לא רק לתפקוד הלעיסה ולאסתטיקה. עקירת שן יכולה להוביל לתזוזת השיניים הסמוכות והשיניים הנגדיות, להפרעות בסגר, פתיחת מרווחים ודחיסת מזון קושי בניקוי ופגיעה בשיניים סמוכות. רצוי לתכנן שיקום שן חסרה מייד לאחר העקירה. עם זאת שיניים שחסרות זמן רב בלי יצירת נזק או שיני בינה אין הכרח לשחזר.

/ 5.

שתף עמוד:

לתיאום פגישת ייעוץ מקצועית

השאירו כאן פרטים:

דילוג לתוכן