ציפוי חרסינה לשיניים וחזיתות laminate veneers

ציפויי חרסינה עשויות שכבה דקיקה של חרסינה דנטלית ומצפות את החלק החיצוני של השיניים לשם קבלת תוצאה אסתטית והרמונית של השיניים תוך שינוי צורה, גודל, צבע ומיקום ויצירת קשת שיניים יפה והרמונית וחיוך זוהר.

מצבים בהם מבוצעות ציפויי חרסינה

ציפוי חרסינה לשיניים יכולות לתת מענה ופתרון מעולה לשברים ושחיקה בשיניים קדמיות, שיניים קטנות ומרווחים בין שיניים, א- סימטריה, כתמים ושינוי צבע בשיניים, קשת שיניים לא מסודרת ברמה קלה (כאשר אין אפשרות או רצון לבצע יישור שיניים) ועוד.

יתרונות השיקום באמצעות ציפוי חרסינה לשיניים

עוביין של ציפוי החרסינה לשיניים עומד על 0.5 – 0.7 ממ, העובי הדקיק מאפשר לבצע שיקום המשנה באופן דרמטי את המבנה, הצבע, המיקום וגודל השיניים, את היחסים בינהן ואת מבנה החיוך כולו תוך פגיעה מינימלית בשן עצמה. המראה הטבעי של החרסינה הדנטלית והיכולת לקבל קשת צבעים ושקיפות המדמה באופן מלא את האמאייל הטבעי של שן מאפשרים לקבל תוצאה ברמה אסתטית גבוהה. שיטת הביצוע של ציפויי חרסינה מאפשר לקבל ברוב המקרים הדמיה קרובה מאד לתוצאה הסופית הניתנת להדגמה בפה המטופל. כך יכול המטופל לבחון את התוצאה מראש, לבצע את השינויים וההתאמות הדרושות ולתת אישור עקרוני לתוכנית הטפול.

מהלך טיפול ציפוי חרסינה לשיניים

לאחר שבוחנים את התלונות והציפיות של המטופל יש לבדוק את מצבן של השיניים והחניכיים וקיום שחזורים, גודלן מיקומן וצבען של  השיניים, ויחסי הסגר מול הלסת הנגדית. נבנית תכנית טפול עקרונית ובמידת האפשר מבוצעת הדמיה של השחזור הסופי באמצעים דיגיטליים או על גבי מודל של השיניים העובר תכנוו והכנה במעבדה. לעיתים ניתן לבצע הדמיה מלאה בפה המטופל. משאושרה ההדמיה ניתן לעבור לשלב הביצוע. השיניים עוברות הכנה והשחזה ובפה משחזרים את השיניים באופן זמני באמצעות חומר מרוכב.

ברוב המקרים ניתן להדביק את השחזור הסופי כבר בפגישה הבאה.

מתי לא רצוי להשתמש בציפויי חרסינה

כאשר השיניים הרוסות או שחוקות מאד יתכן שהפתרון המתאים הינו ביצוע כתר ולא ציפוי חרסינה לשיניים, כאשר הבעיה הינה בצבע השיניים ואין בעיות של מבנה השיניים ניתן לעיתים לתת פתרון באמצעות הלבנה שהינה טפול פשוט וזול יותר, קימיים גם מצבים בהם הבעיה קטנה יחסית וניתנת לפתרון באמצעות שחזורים מחומר מרוכב, פתרון זהה זול בהרבה, פשוט לביצוע ואינו דורש השחזה של השינים.

קבעו תור לבדיקה ותאום ציפיות ראשוני. לאחר פגישה זו נוכל לבצע בדיקה מקיפה ולהתקדם לשלב ההדמיה כדי לאפשר לכם להגיע לפתרון האסתטי הרצוי.

/ 5.

שתף עמוד:

לתיאום פגישת ייעוץ מקצועית

השאירו כאן פרטים:

דילוג לתוכן