אסתטיקה דנטלית

יופי ואסתטיקה, שיקולים של מראה ומקובלות חברתית הם מהסיבות השכיחות לביצוע טיפולי שיניים. רפואת השיניים מתקדמת וחדשנית מאפשרת להעניק טפולים על בסיס עקרונות אסתטיים אשר ישפיעו על מראה הפנים והחיוך, השפתייים והחניכיים, וכמובן השיניים עצמן. אסתטיקה יופי והרמוניה של החיוך, הפנים והשיניים הם מעקרונות הבסיס בכל טיפול שיניים החל בשחזורים (סתימות בצבע השן), כתרים ושחזורים על בסיס חרסינה וזרקוניה , טפולים אסתטיים במבנה החניכיים, וטיפול ברקמות רכות. היכולות של רפואת השיניים המודרנית, בטכנולוגיה דיגיטלית המבוססת על הנדסת חומרים מתקדמת ויכולות קישור והדבקה  מקנות כלים להשגת תוצאה אסתטית והרמונית של השיניים תוך שינוי צורה, גודל, צבע ומיקום ויצירת קשת שיניים יפה והרמונית וחיוך זוהר.

חידושים בתחום האסטתיקה ברפואת שיניים

  1. טכניקות להתערבות מינימלית – אלו מסתמכות על חידושים המאפשרים טיפול ושחזור תוך פגיעה מינימלית בשיניים ובינהם רפואת שיניים דיגיטלית המשפרת את הדיוק ויכולות הדמיה, טכנולוגיית הדבקה המשפרת את חוזק וטיב ההדבקה, הנדסת חומרים אשר שיפרה את חוזקם ואת האסתטיקה של חומרי השחזור. בין הטיפולים המשתייכים לקבוצה זו נמצאים חזיתות החרסינה, מילואות חרסינה, הלבנת שיניים וטיפול בנגעים באמאייל.
  2. כתרים וגשרים ללא מתכת – כתרי  וגשרי חרסינה מלאים, וכתרי וגשרי זרקוניה נותנים תוצאה אסתטית מאד עם פגיעה מופחתת בחומר השן.
  3. שתלים ובניית עצם – השימוש בשתלים והשיטות הכירורגיות המתקדמות לבניית עצם אשר הרחיבו את טווח המצבים שבהם ניתן לעשות בהם שימוש מאפשרים שיקום אסתטי וברמת תפקוד גבוהה. שילוב בין הדמיה דיגטלית של הפה והדמיית רנטגן תלת מימדית (cbct) מאפשרים תכנון ודיוק בביצוע השיקום.
  4. מבנים אסתטיים ( מבנה פייבר – פוסט) מבנים העשויים חומרים מרוכבים בהם גם יתד המבנה עשויה חומר מרוכב המחוזק בסיבי זכוכית או סיבי פחמן. יתדות אלו מחליפות את בורג המבנה המתכתי. מבנים אלו מצטיינים באסתטיקה משופרת ובכך שהם פוגעים פחות בשן עצמה.
  5. ייישור שיניים שקוף – אינויזליין . רוב הטיפולים של יישור שיניים מבוצעים על רקע בעיה אסתטית. יישור באמצעות קשתיות שקופות פותר את בעיית המכשור הלא אסתטי, בעיקר במבוגרים, אם כי בתקופה זו הוא הולך ונעשה מקובל גם בקרב בני נוער.

הדמיה ותכנון

לפני ביצוע  טפול בעל משמעות אסתטית יש להגיע לתיאום בין ציפיות המטופל ליכולות האוביקטיביות, מורכבות הטיפול הנדרש והעלות. לא כל ציפיה או דרישה הנה ריאלית. בחלק מן המקרים ניתן לבצע הדמיה של התוצאה הסופית שתסייע לקבל החלטות. במרפאתנו מבצעים את כל הטיפולים האסתטיים המתקדמים תוך שילוב ושיתוף פעולה בין מומחים בתחומים שונים ובסיוע ציוד סריקה דיגיטלית.  העבודות הטכניות דיגיטלית ובשיתוף פעולה עם מעבדת שיניים המשלבת בסורק מעבדתי, מחרטות ממוחשבות ותכנון בעזרת תוכנת EXOCAD לבין עבודות אומן אישיות וידניות.

קיבעו תור כדי לבדוק איך נוכל להעניק לכם את המראה האסתטי אותו אתם מבקשים.

/ 5.

שתף עמוד:

לתיאום פגישת ייעוץ מקצועית

השאירו כאן פרטים:

דילוג לתוכן